12 pytań do… Katarzyny z bloga „Niestandardowydomek.pl”

Kiedy i jak zaczęła się Twoja przygoda z blogowaniem? I skąd wziął się pomysł na bloga?

Mój blog powstał w marcu tego roku. Pomysł powstał dosyć spontanicznie, z racji, iż od czasów szkolnych lubiłam pisać wszelkiego rodzaju teksty czy też opowiadania, stwierdziłam pewnego dnia, że będę pisać bloga. Początkowo myślałam, że mój blog będzie w większości poruszał temat związany z budową naszego domu, jednak całkiem szybko okazało się, że chcę dzielić się z czytelnikiem również innymi przemyśleniami czy informacjami. I tak na moim blogu poruszane są tematy emigracyjne, zdrowy styl życia, oraz ogólnie rozumiany lifestyle 🙂

Kto, a może co inspiruje Cię na co dzień i w świecie blogowym?

Wszystko w około, ludzie na ulicy, ludzie z blogowej sfery oraz książki oraz sama ja. Inspirację można znaleźć wszędzie trzeba tylko umieć ją dostrzec i mieć otwarty umysł.

Jak radzisz sobie z dniami, w których nie masz energii i chęci do pisania na Blogu?

Nie piszę wtedy nic, nie chcę pisać na siłę, żeby tylko coś dodać. Jest to dla mnie takie trochę oszukiwanie odbiorcy, dlatego kiedy nie mam energii do pisania lub czasu nie robię tego. Najważniejsza jest dla mnie w tym wszystkim szczerość i pozostanie sobą, więc kiedy nie mam czasu ani ochoty, zajmuję się czymś innym. Takie dni mijają i nie trwają wiecznie, warto czasem odczekać i nie zmuszać się do pisania.

Jakie stosujesz techniki by dotrzeć do szerszego grona czytelników?

Najczęściej udostępniam wpisy na różnych grupach, które mogą być zainteresowane daną tematyką. Staram się również optymalizować posty pod względem wyszukiwarek. I oczywiście portale społecznościowe, gdzie również informuję o nowych wpisach.

Ile czasu poświęcasz na blogowanie?

Uff bardzo mało, myślę, że za mało. Ale jednocześnie pracując, ciężko poświęcać dużo czasu na pisanie. Najczęściej piszę w weekendy, wtedy mam najwięcej czasu na blogowanie.

Jak w kilku zdaniach zachęcisz ludzi do czytania Twojego bloga?

Wszystkim tym, których miałabym zachęcić powiedziałabym, że u mnie znajdziecie prostą dziewczynę mieszkającą za granicą i odliczającą dni do powrotu do Polski, moje teksty może nie są idealne, zdjęcia też nie, ale są prawdziwe. Nic nie jest udawane, wszystko o czym piszę, to moje prawdziwe odczucia w danym momencie. Mój blog to ja, i cieszę się, kiedy słyszę od czytających opinię, że czytając mojego bloga mają wrażenie, jakby ze mną rozmawiali.

Zdradzisz nam swoje blogowe plany/cele/projekty na nadchodzące tygodnie, miesiące?

Moje plany to usprawnienie strony, jest wiele rzeczy, które chciałabym zmienić, jeśli chodzi o wygląd bloga i jego funkcjonalność. Co do "projektów", to chcę zrzeszyć dzięki mojemu blogowi grupę Polaków mieszkających jeszcze za granicą, chcę pokazać swoim przykładem, że warto wracać do Polski, liczę po cichu na to, że dotrę do wielu rodaków będących na emigracji i zachęcę ich do powrotu. To wszystko jednak wymaga czasu, ale dla chcącego nic trudnego.

Czy dotknęła Cię ciemna strona internetu czyli tzw. hejt i czy masz jakieś przygody z tym związane?

Raczej nie, co prawda jeden wpis wywołał skrajne emocje u odbiorców, ale każdy wyrażał się w sposób kulturalny. W większości dostaję pozytywny odzew, nawet gdyby tak nie było, to przecież każdym ma prawo do wyrażania swojej opinii.

Najbardziej szalona rzecz w Twoim życiu?

Myślę, że nie ma takiej. Dla każdego definicja "szaleństwa" jest inna. Czasem robię różne rzeczy i myślę "to było szalone", jednak po czasie stwierdzam, że jednak takie nie było i uważam to za "normalne".

Jakie jest Twoje motto życiowe?

Staraj się zawsze widzieć pozytywne aspekty każdej sytuacji i z tych negatywnych wyciągaj wnioski.

Twoim zdaniem, jakich trzech rzeczy powinien każdy spróbować w swoim życiu?

Podróże, znam wiele osób, które nigdy nie były dalej niż ich miejsce zamieszkania, chciałabym aby każdy miał możliwość podróżowania, odwiedzanie innych krajów otwiera nam oczy i uczy, że można żyć inaczej. Nic więcej nie przychodzi mi na myśl.

Twoje największe marzenie...

Banalna sprawa chcę być zawsze zdrowa i chcę by moja rodzina była zdrowa, reszta sama się ułoży. Nie ma nic ważniejszego, gdy nie ma zdrowia to nie ma nic.

Zawartość serwisu chroniona jest polskim i międzynarodowym prawem autorskim.
Prawa do wszystkich treści zamieszczonych na stronach Serwisu zastrzeżone są na rzecz ich autorów.
Korzystanie z Serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności.

Made in Poland

Copyright © 2021 promujbloga.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.